Przewodnik – Meksyk » Atrakcje turystyczne Meksyku

Atrakcje turystyczne Meksyku

Meksyk to oczywiście kraj bardzo atrakcyjny dla turystów, gdzie nie tylko możemy wypocząć na piaszczystych plażach, ale także pozwiedzać. Zanim się jednak tutaj wybierzecie, co oczywiście możemy Wam polecić, warto nieco bliżej przyjrzeć się konkretnym atrakcjom tego państwa. Wówczas o wiele łatwiej będzie zaplanować sobie dokładny plan podróży. Jakie w związku z tym atrakcje w Meksyku musicie zobaczyć? Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Meksyku.

Cenotes

Cenote to naturalna studia w Meksyku, która ma połączenie z podziemnymi zasobami wód gruntowych. Najwięcej ich znajdziecie na półwyspie Jukatan, gdzie nie brakuje skał wapiennych. Woda jest w nich bardzo przejrzysta, a więc bez problemu da się zobaczyć, co znajduje się w nich na dnie. Wszystko dzięki wapiennemu podłożu, które stanowi tu naturalny filtr. Najpopularniejsze tego typu studnie to Cenote Ik Kil oraz Cenote de Dzitnup, które położone są niedaleko kompleksu Chichén Itzá.

Chichén Itzá

Jest to ośrodek religijny, który symbolizuje kult religijny Majów. Zobaczyć tutaj można między innymi Tempo de los Guerros, a więc Świątynie Wojowników oraz Patio de las Mil Columnas, które rozumiemy jako Dziedziniec 1000 Kolumn. Na szczycie tego kompleksu pomiędzy dwoma wężami znajduje się kamienny posąg. Na jego kolanach ulokowane było naczynie na serca wycinane z żywych ofiar. Przykład takiej tradycji mieliśmy choćby w filmie „Apocalypto”, który wyreżyserował sam Mel Gibson.

Kryształowa Jaskinia

Kryształowa Jaskinia to z pewnością jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na całej planecie. Znajduje się ona na terenie gór Naica, niedaleko miasta Chihuahua i położona jest trzysta metrów pod powierzchnią ziemi. Wypełniona jest ogromnymi kryształami, które są największe na ziemi. Ich długość dochodzi nawet do piętnastu metrów, choć ogromna jest także i ich waga. Niektóre z nich ważą bowiem nawet ponad pięćdziesiąt ton.

Podwodne muzeum

W głębi Morza Karaibskiego u wybrzeży miasta Cancun znajduje się natomiast podwodne muzeum, które jest największym tego typu obiektem na świecie. Na jego dnie znajdują się eksponaty, które zostały przygotowane przez brytyjskiego artystę Jasona de Caires’a. Zwiedzać to oryginalne muzeum można na dwa sposoby. Możliwe jest nurkowanie pośród posągów bądź też podziwianie ich ze specjalnej łodzi ze szklanym dnem.

Baluarte

Baluarte to z kolei most, choć nie możemy powiedzieć, aby była to klasyczna tego typu konstrukcja. Nic z tych rzeczy, ponieważ most Baluarte znajduje się na wysokości wieży Eiffla i jest najwyższym wiszącym mostem na świecie. Dlatego też podróż nim zaleca się tylko tym, którzy nie cierpią na lęk wysokości, choć nawet i najodważniejszym serce może podejść tutaj do gardła.

Most ten otwarto 5 stycznia 2012 roku, a jego budowa trwała cztery lata i pochłonęła aż 145 milionów dolarów. Warto zauważyć, że dzięki tej konstrukcji podróż pomiędzy Concordią w prowincji Sinaloa i Pueblo Nuevo w Durango trwa jedynie sześć godzin.

Wyspa Lalek

Isla de la Muñecas, a więc Wyspa Lalek to bez wątpienia jedno z najbardziej przerażających miejsc na ziemi. Znajduje się ona na południe od stolicy kraju. Miejsce to jest naprawdę upiorne, a niemal każde drzewo, które się tutaj znajduje ma na sobie lalkę przypominającą martwego noworodka. Warto zauważyć, że Isla de la Muñecas wiąże się z pewną legendą. Ponoć w roku 1951 na wyspie w jednym z kanałów utopiła się mała dziewczynka. Po tym wydarzeniu jednego z mieszkańców zaczęły nawiedzać złe duchy, które zaczął on odpędzać, przybijając do drzewa lalki. Nie wiemy, czy jest ona prawdziwa, ale cała „inscenizacja” wygląda naprawdę upiornie.

Zacatecas

Udając się do Meksyku warto także odwiedzić miasteczko Zacatecas, które położone jest na Wyżynie Meksykańskiej. Szczególnie urokliwy jest klimat tego miasta. W oczy rzucają się tutaj kolorowe domki, które momentalnie przykuwają wzrok turystów. O tym, jak niezwykłe jest to miejsce, najlepiej świadczy fakt, że w roku 1993 historyczne centrum tego miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

[mappress mapid=”1″]

Jak w związku z tym widzimy Meksyk pod względem turystycznym ma nam naprawdę wiele do zaoferowania i raczej nikt nie powinien się tutaj nudzić. Tym bardziej że nie brak tu także ośrodków, gdzie możemy wypocząć w blasku słońca, kąpiąc się jednocześnie w krystalicznie czystej wodzie. Wydaje się w związku z tym, że jest to państwo, które warto wziąć pod uwagę, szukając sobie egzotycznego kierunku wyjazdu na następne wakacje.

Wprawdzie koszt takich wczasów do najniższych na pewno należał nie będzie, to z pewnością będą one o wiele atrakcyjniejsze od wakacji w Grecji czy Hiszpanii, a więc kierunkach szczególnie wśród Polaków popularnych. Niezależnie czy wybierzecie się do stolicy Meksyku, czy też będziecie chcieli zwiedzić większy skrawek tego kraju, z pewnością wycieczka taka pobudzi Waszą wyobraźnię. Szczególnie jednak polecamy ten kierunek tym, którzy nastawiają się nie tylko na wylegiwanie się na plaży, ile aktywne zwiedzanie i chcą zapoznać się z kulturą Meksyku.