Przewodnik – Meksyk » Pogoda w Meksyku

Pogoda w Meksyku

Jeśli już udajemy się gdzieś na wakacje, to raczej są to kraje położne w Europie. Możemy tu wymienić choćby Włochy, Grecję czy Hiszpanię. Mimo wszystko wydaje się, że pośród Polaków rośnie także liczba tych, którzy decydują się spędzić wakacje w znacznie bardziej egzotycznych miejscach. Wystarczy tutaj wspomnieć choćby o Kubie czy Meksyku. Jeśli weźmiemy pod uwagę ten ostatni kierunek wakacyjny, to warto zapoznać się z panującą tam pogodą. Jak się bowiem okazuje, nie każdy miesiąc w roku jest dobry do tego, aby wybrać się do Meksyku. Kiedy zatem powinniśmy szczególnie uważać?

Sezon huraganów

Jeśli mielibyśmy Was przed czymś ostrzec, to na pewno w pierwszej kolejności zwrócilibyśmy uwagę na sezon huraganów. W przypadku Meksyku przypada on przede wszystkim na wrzesień i październik, choć wolnym od niebezpieczeństwa nie jest tutaj także i początek listopada. Jako że to właśnie w tych miesiącach opady są tutaj największe, raczej nie polecamy planować wakacji na ten okres roku.

Dwa sezony

Poza tym warto zauważyć, że w Meksyku w zasadzie wyróżniamy dwa sezony, a więc latynoamerykański oraz europejski. Jako że miejscowe dzieci mają bardzo długie wakacje zaraz po świętach Bożego Narodzenia, czas wielkiego sezonu przypada na drugą połowę grudnia oraz styczeń i luty.

Jeśli weźmiemy pod uwagę Europejczyków, a także i Amerykanów to oni do Meksyku podróżują najczęściej w miesiącach letnich, spośród których najpopularniejsze są czerwiec, lipiec i sierpień.

Dlatego też, jeśli planujecie wypocząć na słonecznych plażach, to proponujemy wycieczkę latem, choć wówczas także i ceny w ośrodkach turystycznych są tutaj najwyższe. Jeśli jednak nie lubicie dużego zamieszania i szukacie raczej spokoju, to dobrze jest wakacje w Meksyku zaplanować na drugą połowę listopada lub początek grudnia. Dobrym wyborem wydaje się być także wczesna wiosna.

Jak zatem widzicie, możliwości jest tu naprawdę sporo. Jako że do Meksyku można podróżować niemal przez cały rok, na pewno znajdziecie termin, który najbardziej będzie Wam odpowiadał.